Uważam, że nasz pracodawca wykazał się wielką odwagą zatrudniając u nas w firmie cudzoziemca i to na stanowisku specjalisty ds. zaopatrzenia, specjalista ds. zaopatrzenia Wałbrzych. Ja chyba nigdy nie zdecydowałbym się dać pracę obcokrajowcowi, do tego Muzułmaninowi i to jeszcze człowiekowi, który z językiem polskim radzi sobie jako tako. Ahmed umie porozumieć się po polsku, ale jeśli chodzi o stosowanie skomplikowanych struktur gramatycznych to czasem ma duże problemy ze zrozumieniem o co chodzi, nie wspominając już o samodzielnym ich stosowaniu.

Jakoś nie wyobrażam sobie Ahmeda rozmawiającego z dostawcami swoją łamaną polszczyzną. Porozumienie się byłoby utrudnione w przypadku bezpośrednich spotkań, a w przypadku rozmów przez telefon jest już praktycznie niemożliwe. Przecież wiadomo, że przez telefon głos rozmówcy się zniekształca, a do tego często zanika sygnał, przez co pół zdania zostaje na przykład ucięte.

Nie przewiduję Ahmedowi zbyt długiego stażu pracy u nas w firmie, choć nie życzę mu źle. Po prostu mam świadomość jak wygląda praca Ahmeda i czego oczekuje nasz pracodawca. Oczekiwania i realizacja tych oczekiwań w ogóle nie idą w parze, przez co na pewno w najbliższym czasie nasz muzułmański współpracownik pożegna się z zatrudnieniem. Dobrze będzie, jeśli uda mu się utrzymać do końca okresu próbnego. To będzie już dla niego prawdziwym sukcesem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *