Kiedy zmienić pracę

26 sierpnia 2016przez Szymon2

Pracując wiele lat na jednym stanowisku pracy w jednej firmie bardzo łatwo popaść w monotonię. Pamiętajmy jednak, że każdy moment jest dobry by zastanowić się nad swoją karierą i zdecydować czy czasem lepszą opcją nie byłoby poszukać innego pracodawcy. Być może zatrudniająca Cię firma pod wieloma względami nie spełnia Twoich oczekiwań, a to powinno dać Ci do myślenia.

Decyzję o zmianie pracy podjąć jest wcale nie łatwo. Taka zmiana to brak pewności czy dobrze robimy i związany z tym stres. Czasem warto jednak zaryzykować, szczególnie wtedy, gdy:

 1. Firma mało się Tobą interesuje

Zadaniem dobrego przedsiębiorstwa jest dbanie o swoich pracowników i zagwarantowanie im możliwości rozwoju zawodowego, zdobycia dodatkowych kompetencji, nowych umiejętności awansu. Firma Ci tego nie daje? Zmień ją!

 1. Rutyna Cię przytłacza

To, że wykonywanie ciągle tej samej pracy potrafi być frustrujące jest sporym niedopowiedzeniem. Intensywna rutyna potrafi doprowadzić zdrowego człowieka na skraj szaleństwa.

 1. Nie cierpisz swojego szefa

Gdy nie układa Ci się z szefem, i to już od dłuższego czasu, nie ma co się oszukiwać, że to się zmieni. Szef, który Cię nie lubi może skutecznie ograniczać Twój rozwój zawodowy.

 1. Zarabiasz za mało

Dzięki ukazującym się regularnie raportom płacowym można sprawdzić na jakim poziomie kształtują się średnie pensje w danym zawodzie. Jeśli w firmie źle się dzieje, podwyżek brak, a szanse na poprawę są trudno widoczne – czas zmienić miejsce pracy!

2 komentarzy

 • Wik455

  12 stycznia 2017 at 08:43

  Pracę najlepiej zmienić wtedy kiedy do obecnej chodzimy z przymusu

  Reply

  • SZadmin

   23 stycznia 2017 at 14:48

   Tak to prawda, że kiedy czujemy się wypaleni w obecnej pracy, nie chce nam się do niej już chodzić, to warto pomyśleć o zmianie pracy.

   Reply

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *