Jak zostać specjalistą do spraw zaopatrzenia?

3 stycznia 2017przez Szymon3

Do najważniejszych wymagań stawianych kandydatom na stanowisko specjalisty do spraw zaopatrzenia jest znajomość języka angielskiego na bardzo dobrym poziomie. O dziwo, dla przyszłego pracodawcy, ważniejsze od wykształcenia jest doświadczenie zawodowe w dziale zakupów. Znajomość rynku i konkretnej branży – od producentów, poprzez sprzedawców, aż po zależności rynkowe, jest priorytetowa. Dobry zaopatrzeniowiec powinien posiadać zdolności strategicznego myślenia i wykazywać się dużą kreatywnością. Odpowiedni specjalista na tym stanowisku z łatwością nawiązuje kontakty z klientami, jest dobrym negocjatorem, a przy tym potrafi budować długotrwałą współpracę. Jest sumienny i dokładny oraz potrafi współpracować z innymi pracownikami firmy.

Przeciętne zarobki na tym stanowisku wynoszą 2500-3000 PLN netto. Ale są firmy, w których jako specjalista ds. zaopatrzenia zarobić można nawet ponad 4000 PLN netto. Do tego dochodzą jeszcze świadczenia pozapłacowe w postaci np. telefonu komórkowego, laptopa, prywatnej opieki medycznej, czy abonamentu na siłownię. Wysokość zarobków uzależniona jest od wielkości firmy, regionu zatrudnienia, branży w której działa firma, stażu pracy itp.

3 komentarzy

 • Władysław

  9 stycznia 2017 at 21:00

  W zaopatrzeniu pracuje już 5 lat. A pracę zdobyłem „po znajomości”, więc nie zawsze doświadczenie się liczy

  Reply

 • Pracodawca

  11 stycznia 2017 at 12:39

  Na rynku pracy najbardziej liczy się doświadczenie zawodowe

  Reply

  • SZadmin

   23 stycznia 2017 at 14:50

   To fakt, że z reguły przy rekrutacji najważniejsze jest doświadczenie, lecz od każdej reguły są wyjątki tak jak np. w przypadku Pana Władysława.

   Reply

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *