Jak zostać specjalistą do spraw zaopatrzenia?

jak zostać specjalistą ds zaopatrzeniaDo najważniejszych wymagań stawianych kandydatom na stanowisko specjalisty do spraw zaopatrzenia jest znajomość języka angielskiego na bardzo dobrym poziomie. O dziwo, dla przyszłego pracodawcy, ważniejsze od wykształcenia jest doświadczenie zawodowe w dziale zakupów. Znajomość rynku i konkretnej branży – od producentów, poprzez sprzedawców, aż po zależności rynkowe, jest priorytetowa. Dobry zaopatrzeniowiec powinien posiadać zdolności strategicznego myślenia i wykazywać się dużą kreatywnością. Odpowiedni specjalista na tym stanowisku z łatwością nawiązuje kontakty z klientami, jest dobrym negocjatorem, a przy tym potrafi budować długotrwałą współpracę. Jest sumienny i dokładny oraz potrafi współpracować z innymi pracownikami firmy.

Przeciętne zarobki na tym stanowisku wynoszą 2500-3000 PLN netto. Ale są firmy, w których jako specjalista ds. zaopatrzenia zarobić można nawet ponad 4000 PLN netto. Do tego dochodzą jeszcze świadczenia pozapłacowe w postaci np. telefonu komórkowego, laptopa, prywatnej opieki medycznej, czy abonamentu na siłownię. Wysokość zarobków uzależniona jest od wielkości firmy, regionu zatrudnienia, branży w której działa firma, stażu pracy itp.

Comments (3)

 1. Władysław

  W zaopatrzeniu pracuje już 5 lat. A pracę zdobyłem „po znajomości”, więc nie zawsze doświadczenie się liczy

  Reply
 2. Pracodawca

  Na rynku pracy najbardziej liczy się doświadczenie zawodowe

  Reply
  1. SZadmin (Post author)

   To fakt, że z reguły przy rekrutacji najważniejsze jest doświadczenie, lecz od każdej reguły są wyjątki tak jak np. w przypadku Pana Władysława.

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *