Jakie zadania ma specjalista ds. zaopatrzenia?

10 kwietnia 2018przez Szymon0

Specjalista ds. zaopatrzenia to idealna praca dla kogoś, kto uwielbia zakupy. Ogromna przyjemność płynie bowiem z faktu, że zakupy takie można robić za pieniądze firmowe. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby wydać jak najwięcej. Wręcz przeciwnie. Kupiec ma za zadanie wynegocjować jak najlepsze warunki. Czym jeszcze zajmuje się osoba, która pracuje w dziale zakupów?

Specjalista ds. zaopatrzenia odpowiedzialny jest przede wszystkim za zakup wszystkich materiałów w firmie. Jego zaniedbania mogą się wiązać z bardzo kosztownymi przestojami w dziale produkcji i nie tylko. Dlatego tak ważne jest, aby pracował sprawnie oraz odpowiedzialnie. Powinien on dbać o to, aby zamówienia zawsze przychodziły na czas. Często również dokonuje innych zakupów, związanych z pracą biura czy eventami firmowymi.

Specjalista ds. zaopatrzenia nie tylko jednak kupuje. Musi nadzorować cały proces dostawy, monitorować stany magazynowe, kontrolować ilości sprzedawanych produktów oraz utrzymywać pozytywne relacje z kontrahentami. Musi również umieć rzetelnie prowadzić rozliczenia z dostawcami oraz dbać o stałe poszukiwania nowych podmiotów do współpracy, które miałby szansę zaoferować znacznie lepsze warunki. Powinien on pozostać w stałym kontakcie z działem finansów. To kluczowa współpraca w ramach jednej firmy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *