Czego powinien nauczyć się na studiach przyszły specjalista ds. zaopatrzenia?

1 czerwca 2018przez Szymon0

Specjalista ds. zaopatrzenia to praca, którą chętnie podejmują po studiach osoby kończące kierunki ekonomiczne, ale przede wszystkim logistykę. Na rynku pracy ponadto szczególnie cenione są osoby, które mogą się pochwalić dyplomem uzyskanym na uczelni technicznej, a zatem wykształceniem inżynierskim. Często jednak program studiów wcale nie odpowiada na potrzeby zgłaszane przez pracodawców, a specjaliści muszą uczyć się wszystkiego od początku. Jaki zakres powinien zatem zawierać program studiów dla przyszłych specjalistów ds. zaopatrzenia?

Pierwsza istotna umiejętność, którą powinien posiadać przyszły specjalista ds. zaopatrzenia, to zdolność planowania oraz koordynowania procesów zaopatrzenia. Oczywiście w każdej firmie proces ten może wyglądać odrobinę inaczej, jednak ogólne zasady, którymi dobrze jest się kierować w tym zakresie, to zdecydowanie coś, co student powinien poznać podczas zajęć. Dobrze też, jeśli podawane informacje są aktualne z nowoczesną wiedzą z tej materii.

Kolejne zasady, które musi poznać przyszły specjalista ds. zaopatrzenia to reguły dotyczące zarządzania zapasami. Stanowisko to wymaga bowiem świadomości nie tylko w zakresie tego, jak kupować niezbędne towary, ale także, kiedy jest na to optymalny moment. Tu znów trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź, ale studia zdecydowanie powinny poruszać owo zagadnienie.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *