Specjalista ds. zaopatrzenia w małym przedsiębiorstwie – specyfika pracy

11 czerwca 2018przez Szymon0

Specjalista ds. zaopatrzenia to stanowisko, na którym zakres zadań oraz obowiązków może różnić się w zależności od tego, w jak dużej firmie pracuje. Zupełnie inaczej bowiem wygląda praca specjalisty w dużej firmie, w której jest jednym z wielu osób pracujących w danym dziale, a zupełnie inaczej w przypadku kogoś, kto zajmuje niezależną pozycję w stosunkowo niewielkim przedsiębiorstwie. Gdzie są te różnice?

Specjalista ds. zaopatrzenia w małym przedsiębiorstwie ma naprawdę dużo pracy w porównaniu z osobami, które wykonują ten sam zawód w większych firmach. Często bowiem na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za wiele różnorodnych zadań, więc powinien mieć dużo szerszą wiedzę z zakresu zarządzania procesem zaopatrzenia, niż osoba, która zajmuje się wyłącznie jednym elementem tego łańcucha. Może też być zobowiązany osobiście nadzorować dostawy, co raczej nie zdarza się w dużych przedsiębiorstwach, w których dział strategiczno-planistyczny, jest oddzielony od fizycznego działania magazynów.

Specjalista ds. zaopatrzenia w mniejszej firmie może mieć mniej zaawansowane narzędzia planistyczne, z których będzie korzystał. Jest to związane z mniejszymi nakładami finansowymi przeznaczanymi na rozwój w małych przedsiębiorstwach. Dużym plusem natomiast jest stosunkowo wysoki poziom samodzielności w podejmowaniu decyzji oraz możliwość szerzej pojętego rozwoju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *