Co robi młodszy specjalista zaopatrzenia?

20 lipca 2018przez Szymon0

Wiele osób, które skończyły logistykę, marzy o tym, aby znaleźć pracę w jednej z firm zajmujących się zaopatrzeniem. Zwykle duża część z nich chciała móc mieć dużą dawkę samodzielności w pracy oraz mieć prawo decydowania o tym, jak zarządzać swoim czasem. Zanim jednak otrzymamy w pełni samodzielne stanowisko, musimy najpierw popracować jako junior. Czym będziemy zajmować się jako specjalista ds. zaopatrzenia?

Młodszy specjalista zaopatrzenia w pierwszej kolejności odpowiedzialny jest  za wykonywanie zakupów bieżącego asortymentu niezbędnego do funkcjonowania firmy. Dokładny zakres tego asortymentu zależy oczywiście od tego, w jakiej branży będziemy pracować, jednak zaopatrzeniowiec musi stale nadzorować status magazynów oraz zdawać sobie doskonale sprawę z tego, które elementy są niezbędne do prawidłowego działania pozostałych działów.

Wykonywanie zamówień to jednak niejedyna rzecz, którą zajmuje się na co dzień specjalista zaopatrzenia. Do jego bieżących obowiązków należy chociażby wprowadzanie faktur do systemu, tworzenie raportów oraz analiz na potrzeby przełożonych, negocjacje cenowe z dostawcami oraz stałe podtrzymywanie kontaktu z kluczowymi firmami, z którymi współpracuje na bieżąco. To również na nim ciąży obowiązek radzenia sobie z pojawiającymi się codziennie problemami wynikającymi na przykład z opóźnień dostaw.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *