Czy specjalista zaopatrzenia może pracować zdalnie?

29 lipca 2018przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia to zwykle praca etatowa, która wymaga obecności w biurze. Ze względu jednak na trend, jakim jest zwiększanie popularności pracy zdalnej, pracodawcy coraz chętniej godzą się na taki model zatrudniania. Powoduje to, że wiele osób ma szansę wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie. Czy należy jednak do nich również specjalista zaopatrzenia?

To czy specjalista zaopatrzenia będzie mógł pracować zdalnie, czy też nie bardzo zależy głównie od samego pracodawcy. Teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe, o ile tylko firma posiada pewien system umożliwiający dostęp do aktualnych stanów magazynowych z poziomu komputera. Przełożony musi mieć też zaufanie do zaopatrzeniowca, że będzie on w stanie aktywnie realizować swoje zadania bez stałego nadzoru.

Specjalista ds. zaopatrzenia musi mieć też świadomość, z czym wiąże się praca zdalna. Musi sam wiedzieć, że z jednej strony pozwala ona lepiej optymalizować czas pracy, ale z drugiej wymaga samodyscypliny oraz umiejętności zmotywowania się do działania. Może wiązać się z koniecznością wykazania większej inicjatywy niż w biurze. Ponadto, jako że jest to praca wykonywana głównie w samotności, mogą nie sprawdzić się w niej osoby lubiące pracować w zespole. Taka forma wykonywania swoich obowiązków może być również trudna dla nowych w firmie osób.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *