Kto powinien pracować jako specjalista zaopatrzenia?

9 sierpnia 2018przez Szymon0

Nie każdy nadaje się do tego, żeby pracować jako specjalista zaopatrzenia. Wielu osobom może się wydawać, że najlepszy specjalista zaopatrzenia to osoba, która uwielbia zakupy. W praktyce jednak specjalista ten powinien być osobą znacznie bardziej oszczędną, niż mogłoby się wydawać. Tylko to daje gwarancję odpowiedniej optymalizacji budżetu firmowego. Specjalista ds. zaopatrzenia nie powinien bowiem zwracać uwagi na to, co jest potrzebne, ale też na to, ile co kosztuje. Kto w takim razie dobrze sprawdzi się na takim stanowisku?

W pracy jako specjalista zaopatrzenia dobrze sprawdzi się osoba skrupulatna, która potrafi dokładnie określić jak dużo towaru oraz na kiedy jest potrzebne, aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie działać. Musi być on też doskonałym negocjatorem. Zdawać sobie sprawę z tego, że producenci niejednokrotnie zawyżają ceny, aby mieć pole do dalszych negocjacji. Brak świadomości w tym zakresie może prowadzić do tego, że specjalista będzie przepłacał. Powinien również doskonale radzić sobie z wieloma wyliczeniami, prowadzeniem dokumentacji oraz tabeli w excelu.

Specjalista zaopatrzenia musi również odnajdować się w obsłudze programów komputerowych, służących do zdalnego zarządzania magazynem oraz jego stałego monitoringu. Chociaż w każdym miejscu pracy program ten może się różnić, warto poznać najpopularniejsze z nich, aby szybciej odnaleźć się w nowym miejscu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *