Dlaczego specjalista zaopatrzenia jest tak bardzo potrzebny w firmie?

12 sierpnia 2018przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia to jeden z absolutnie niezbędnych pracowników w każdej firmie produkcyjnej. Jego zadaniem jest, aby wszystkie działy mogły nieprzerwanie pracować przez cały czas. Nie może dopuścić do przestojów na produkcji, które mogłyby narazić na szkody finansowe całe przedsiębiorstwo. Powinien na bieżąco monitorować zapotrzebowanie na towar na hali produkcyjnej, śledzić stany magazynowe oraz być w kontakcie zarówno ze specjalistami od finansów, jak i z kierownikami na produkcji. Taka współpraca gwarantuje efektywny dostęp do towarów niezbędnych w codziennej pracy przedsiębiorstwa.

Specjalista zaopatrzenia często jest jedyną osobą, która ma lepszy kontakt z dostawcami. Wie, z którym z nich najlepiej negocjować, w jaki sposób oraz w jakich okolicznościach. Im lepszym jest pracownikiem, tym lepsze ma kontakty w branży. Stąd tak doceniani są specjaliści z doświadczeniem, którzy potrafią kupić towar dużo taniej niż u konkurencji. Oszczędność w tej dziedzinie może przełożyć się w dłuższym okresie na widoczne zwiększenie zysków przedsiębiorstwa.

Specjalista zaopatrzenia, który czuje się potrzebny, ma zwykle stresującą pracę. Im ważniejszą pełni funkcję w firmie, tym więcej ma na głowie. Może czuć się przytłoczony w momentach nałożenia się na siebie wielu zamówień, dlatego wraz ze wzrostem produkcji, powinien rozrastać się również dział zaopatrzenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *