Specjalista zaopatrzenia – jaki jest zakres jego obowiązków?

5 października 2018przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia to osoba, która może w pracy wykonywać wiele różnorodnych obowiązków. Wiele zależy od stopnia rozwoju działu, w którym pracuje, branży oraz wielkości firmy. Zakres obowiązków ustala zazwyczaj pracodawca. Robi to jeszcze zanim strony podpiszą umowę o pracę. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad rozwojem kariery właśnie jako specjalista zaopatrzenia, powinniśmy poznać typowe obowiązki w tym zawodzie. Co do nich należy?

Specjalista zaopatrzenia przede wszystkim odpowiada kompleksowo za realizowanie procesu zakupowego. Oczywiście budżet, jakim będzie dysponował, zależy w dużej mierze od branży, w której pracuje, jednak istota jego pracy jest taka sama, bez względu na to, czy kupuje części do statków, czy też raczej materiały do biura. Rola specjalisty nie sprowadza się jednak to tego, żeby tylko zamówić potrzebne elementy. Ma on za zadanie analizować wszelkie wykonywane przez siebie operacje handlowe pod kątem możliwych oszczędności.

Wśród zadań specjalisty zaopatrzenia znajduje się również stały kontakt z dostawcami. Powinien on dbać o relacje z tymi, z którymi na co dzień współpracuje, ale również stale zdobywać nowe kontakty handlowe, pozwalające zaoszczędzić całemu przedsiębiorstwu lub też zyskać inne benefity na takiej współpracy. Jeśli specjalista zaopatrzenia pracuje w mniejszej firmie, często musi dopilnować przychodzących dostaw osobiście.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *