Specjalista zaopatrzenia – lepiej nim być w małej czy dużej firmie?

28 października 2019przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia to jeden z bardzo popularnych zawodów nie tylko pośród studentów logistyki. Specjaliści z tej dziedziny potrzebni są w większości firm. Bez nich nie jest w stanie płynnie funkcjonować żadna większa firma produkcyjna. Bez nich również coraz trudniej szukać większej firmy z innej branży. Osoby z doświadczeniem w tym zakresie mają więc sporą szansę na zdobycie pracy w zawodzie. Pojawia się jednak pytanie: do jakiej firmy aplikować? Czy lepsza będzie mniejsza firma, czy korporacja?

Pytanie o wielkość firmy, w której chcemy pracować, jest pytaniem, jakie zadają sobie nie tylko specjaliści zaopatrzenia. Wiele osób z większych miast w pierwszej kolejności myśli o tym, aby złożyć swoje CV do rozpoznawalnej marki. Praca dla korporacji może mieć tak wiele plusów, jak i minusów. Największym plusem są wysokie zarobki, poczucie, że pracuje się przy prestiżowych projektach oraz dostęp do szkoleń i ludzi z dużym doświadczeniem zawodowym. Minusem jednak jest duża presja czasu, wąski zakres obowiązków oraz niewielka decyzyjność.

Mniejsza firma może być rajem dla doświadczonego specjalisty zaopatrzenia, który chce zmienić środowisko pracy. W takim miejscu może zwiększyć się zakres jego obowiązków oraz będzie mieć większy wpływ na to, jak wygląda jego praca. Uniknie tam bowiem bardzo dużej hierarchiczności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *