Jak znaleźć pracę jako specjalista zaopatrzenia?

5 listopada 2019przez Szymon0

Praca specjalisty zaopatrzenia nie jest może na liście marzeń, ale to stabilne i potrzebne na rynku zajęcie. Pośród ofert regularnie pojawiają się propozycje pracy dla osób doświadczonych w tym temacie. Co zrobić, żeby jednak nie utknąć w ich nadmiarze i sprawnie zdobyć nową pracę? Oto kilka porad.

Po pierwsze, spróbuj zastanowić się, w jakiej branży chcesz pracować. Jeśli jesteś otwarty na różne opcje, spróbuj przynajmniej wskazać, w jakich branżach nie chcesz pracować na pewno. To pozwoli ci zmniejszyć liczbę ofert. Możesz również  od razu skupić się na tych branżach, w których już masz doświadczenie. Wiele firm wymaga bowiem obycia właśnie w ich branży. Zastanów się też czy są jakieś konkretne firmy, do których chciałbyś aplikować. Być może są jakieś, o których słyszałeś same negatywne opinie?

Odpowiadanie na ogłoszenia to jednak zawsze długotrwały proces. Czekanie na odpowiedź również może się bardzo dłużyć. Warto więc sięgnąć po swoje kontakty biznesowe, aby móc bezpośrednio skontaktować się z osobami poszukującymi pracy. Dobrym pomysłem może być również nawiązywanie relacji poprzez sieci społecznościowe. W ramach nich możemy z łatwością odnaleźć osoby odpowiedzialne za rekrutację w danej firmie. Rozwiązaniem jest także osobiste pojawienie się w siedzibie firmy. Możemy tam pozostawić CV lub spróbować bezpośrednio porozmawiać z osobą odpowiedzialną za pozyskanie specjalisty zaopatrzenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *