Specjalista zaopatrzenia medycznego – co się robi na takim stanowisku?

14 listopada 2019przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia może pracować w bardzo wielu branżach. To powoduje, że dwóch specjalistów z różnych miejsc pracy może robić zupełnie inne rzeczy. Wybór odpowiedniej branży może nie być łatwy. Co w takim razie robi konkretnie specjalista zaopatrzenia medycznego? Czego może się spodziewać osoba aplikująca na takie stanowisko?

Specjalista zaopatrzenia medycznego ma za zadanie wyposażyć różnorodne placówki medyczne w niezbędne do codziennego działania sprzęty. Może pracować zarówno dla ośrodków publicznych, jak i prywatnych. Jego głównym zadaniem jest pozyskanie odpowiednich dostawców, którzy będą w stanie przywieźć produkt wysoki jakościowo w możliwie najniższej cenie. Specjalista więc regularnie przegląda katalogi oraz strony dostawców. Wśród produktów, których potrzebuje, zwykle znajdują się środki farmaceutyczne, sprzęt medyczny, ubrania dla pracowników czy sprzęt gospodarczy.

Specjalista zaopatrzenia medycznego ma pracę, która wymaga częstego kontaktu z ludźmi. Powinien stale współpracować z dostawcami oraz podtrzymać pozytywne kontakty z handlowcami. Do jego obowiązków należy również negocjowanie jak najlepszej ceny. Jeśli pracuje w placówce publicznej, musi stosować się do prawa zamówień publicznych. Czasem również wpadają mu mniej spodziewane obowiązki związane z codzienną pracą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *