Specjalista zaopatrzenia – na co powinien uważać, robiąc zamówienia?

28 stycznia 2020przez Szymon0

Specjalista zaopatrzenia wśród swoich głównych zadań ma przede wszystkim zamawianie produktów. Musi jednak uważać, żeby nie popełnić błędu w swojej codziennej pracy. Od jego decyzji zależy bowiem niekiedy to, czy cała produkcja będzie stała, czy działała zgodnie z planem. Również mniejsze błędy mogą wpłynąć na efektywność produkcji.

Jakich błędów powinien się wystrzegać specjalista ds. zaopatrzenia?

Specjalista zaopatrzenia powinien uważać w pierwszej kolejności na to, co zamawia. Powinien dokładnie zapoznać się z zapotrzebowaniem produkcji. Błędy w zamówieniach podzespołów mogą spowodować sytuację, w której produkcja nie będzie w stanie wykonać swojej pracy. W wielu firmach każdy przestój w produkcji powoduje nawet bardzo kosztowne straty. Specjalista zaopatrzenia bierze więc na siebie sporą odpowiedzialność. Nie dziwi, że w wielu firmach kierownik zakupów musi potwierdzić każdą decyzję specjalisty zaopatrzenia.

Specjalista zaopatrzenia musi również uważać na inne aspekty zamówień. Podstawowym elementem są koszty. Powinien wiedzieć, kiedy ważniejszy jest czas, a kiedy zmniejszenie kosztów. Specjalista powinien więc stale współpracować z osobami zatrudnionymi na produkcji, aby wiedzieć, jak bardzo pilnie potrzebne są dane zamówienia oraz w miarę możliwości zamawiać z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. W ten sposób produkcja będzie w stanie pracować możliwie sprawnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *