Specjalista zaopatrzenia – gdzie znajdzie pracę?

13 lutego 2020przez Szymon0

Specjalistów do spraw zaopatrzenia potrzebują firmy w wielu branżach. Bez odpowiedniego zapasu surowców, opakowań, części zamiennych produkcja w każdej chwili może stanąć, co naraża produkcję na straty.

Stanowisko specjalisty jest najczęściej stanowiskiem samodzielnym, więc osoba na takim stanowisku powinna posiadać wykształcenie wyższe ekonomiczne. Konieczna jest umiejętność obsługi programu Excel, znajomość kilku programów magazynowych, znajomość co najmniej jednego języka obcego oraz umiejętności negocjacyjne.

Specjalista zaopatrzenia musi przede wszystkim czuwać nad stanami magazynowymi surowców, opakowań i wszystkich innych elementów niezbędnych do realizacji zadań produkcyjnych. Musi także kontrolować stan magazynowy gotowych produktów. Nie mogą one zalegać magazynów, musi wtedy alarmować dział sprzedaży.

Do sprawnego działania firmy potrzebne są nie tylko surowce służące do bezpośredniej produkcji, to także odzież ochronna, środki czystości, materiały biurowe, sprzęt i wyposażenie. Specjalista często odpowiada również za zgromadzenie takich produktów.

Możliwości w zakresie szukania pracy są w zasadzie nieograniczone, bo każda większa firma potrzebuje specjalisty zaopatrzenia. Zarobki uzależnione są nie tylko od wielkości firmy, ale przede wszystkim od profilu działalności. Im więcej elementów potrzebnych do produkcji, tym wynagrodzenie specjalisty zaopatrzenia jest wyższe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *