Specjalista zaopatrzenia – czy może pracować zdalnie?

3 czerwca 2020przez Szymon4

Specjalista zaopatrzenia to osoba odpowiadająca za zachowanie optymalnych stanów magazynowych, kontakt z dostawcami, dokonywanie zamówień niezbędnych materiałów czy kontrolę dostaw. Praca w dużej mierze opiera się na korzystaniu z komputerowych systemów zaopatrzeniowych oraz MS Excel. Praca zdalna dla tego stanowiska, choć trudna, jest wykonalna.

Dzięki użyciu nowoczesnych systemów pozwalających na bieżące podliczanie stanów magazynowych, znaczna część pracy specjalisty zaopatrzenia może być wykonywana zdalnie. Kontakt z kontrahentami czy podsumowywanie i rozliczanie dostaw może się odbywać sprzed ekranu komputera znajdującego się w domu. Dzięki odpowiednim systemom umożliwiającym zsumowywanie stanów magazynowych, specjalista zaopatrzenia może choć orientacyjnie określić konieczność złożenia zamówienia na konkretny surowiec czy materiał.

Choć praca taka może być znacznie utrudniona, nie jest niemożliwa. Pewną opcją jest także wprowadzenie rozwiązania pośredniego, polegającego na przykład na przyjeżdżaniu do pracy raz w tygodniu w celu porównania stanu faktycznego z danymi dostępnymi w systemach zaopatrzeniowych. Po takiej kontroli, praca zdalna na nowo jest możliwa bez strat finansowych wynikających z błędnych stanów towaru. Cała reszta zadań może być wykonywana w domowym zaciszu.

4 komentarzy

 • Radzio

  26 kwietnia 2021 at 22:06

  Oczywiście, że może pracować zdalnie. W tych czasach to większość profesji można przenieść na home office

  Reply

  • Szymon

   29 kwietnia 2021 at 08:52

   Taką mamy aktualnie rzeczywistość

   Reply

 • Wera

  2 lipca 2021 at 17:37

  Ja tam wolę pracować w biurze

  Reply

  • Szymon

   7 lipca 2021 at 11:16

   Specyfika pracy w biurze a w domu zdecydowanie się różni

   Reply

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *